Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

У чеському місті Світави запрацювала нова терапевтична ординація під керівництвом лікарки з України

9 Травня 2026, 21:00

У місті Світави (Пардубицький край) успішно вирішили проблему з дефіцитом терапевтичної допомоги, що тривала понад рік. Нову амбулаторію загальної практики відкрила лікарка Наталія Мантула, яка переїхала до Чехії з України. Це дозволить забезпечити медичним наглядом сотні мешканців, які залишалися без сімейного лікаря.

Про це повідомляє iDNES.cz, передає ІА «Ре-Інформ».

Проблема з нестачею медичних послуг у місті виникла через те, що багато лікарів – люди пенсійного або передпенсійного віку. Вони або зменшують години прийому, або поступово завершують практику, не маючи наступників. Щоб залучити нового фахівця, міська влада Світав виділила близько 1 мільйона крон на реконструкцію та повне оснащення приміщення сучасною технікою.

Наталія Мантула вже має досвід роботи в чеській медичній системі — раніше вона працювала в інтернатурі відділенні місцевої лікарні. Перед відкриттям власної практики лікарка пройшла складний шлях апробації та успішно підтвердила свою професійну кваліфікацію відповідно до європейських стандартів.

На сьогодні до нової ординації вже записалися перші 500 пацієнтів. Загалом потужність кабінету розрахована на обслуговування близько 2000 осіб. Ординація працює за договорами з найбільшими страховими компаніями, що забезпечує доступність послуг для всіх застрахованих осіб.