Уряд Данії збільшує допомогу на відбудову України
7 Вересня 2023, 14:55
Данія збільшить допомогу на розвиток України до 1,5 данських крон (160 млн доларів) у 2024 році. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання Via Ritzau.
Зазначається, що законом про фінанси на 2024 рік уряд пропонує збільшити допомогу в рамках фінансування Українського фонду з 1,2 (цього року) до 1,5 млрд крон для цивільних потреб у нашій державі та країнах Східного сусідства: Грузії та Молдові.
«Допомога Україні та українському народові є основним пріоритетом для уряду. Тому цього року ми знову виділяємо рекордну суму на цивільну діяльність, щоб продовжити важливу підтримку й допомогти подолати тяжкі наслідки війни. Відновлення України буде довготривалим, а потреби —— величезними», —— зазначив міністр з питань співробітництва у сфері розвитку та глобальної кліматичної політики Дан Йоргенсен.
Кошти підуть для невідкладної допомоги жертвам війни та якнайшвидшого відновлення країни. Мова йде, зокрема, про відбудову критично важливих об’єктів інфраструктури у сфері електро- та водопостачання.
Крім того, уряд Данії на прохання України взяв на себе відповідальність за відбудову міста Миколаєва. У місті буде забезпечено доступ місцевих до води й тепла, а також відновлено й відремонтовано житлові райони, школи й медичні заклади.
Данія також приділятиме більше уваги таким країнам, як Грузія та Молдова, аби прискорити там реформи й процеси демократизації.
Нагадаємо, Данія виділила кошти на відновлення цивільної інфраструктури України.