Україна та Чехія співпрацюватимуть над поверненням арештованих російських активів
7 Липня 2025, 20:04
Фото: АРМА
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Чесько-українська промислово-торговельна палата підписали Угоду про співпрацю. Документ спрямований на посилення взаємодії між сторонами, зокрема у сфері виявлення та повернення російських активів, заарештованих у Чехії.
Про це ІА «Ре-Інформ» повідомляє із посиланням на АРМА.
Угоду підписали Голова АРМА Олена Дума та Віце-президент Палати Маркус Цюпек. Під час церемонії підписання сторони відзначили важливість системної міжнародної співпраці для економічного відновлення України та посилення тиску на росію.
«Ми бачимо реальні результати роботи АРМА і готові допомагати Агентству, оскільки це допомога Україні, щоб активи ворога працювали проти ворога», — заявила Президентка Чесько-української палати Міхаела Махарік.
Голова АРМА Олена Дума подякувала Чехії за підтримку та підкреслила, що повернення вкрадених і арештованих активів є важливим елементом фінансової стійкості України. За її словами, співпраця з чеськими партнерами відкриває нові можливості для пошуку активів за кордоном.
«Ми системно працюємо над тим, щоб повернути злочинно виведене майно, і віримо, що спільна робота з Чехією стане дієвим інструментом у цьому процесі», — наголосила вона.
Заступник голови АРМА Грігол Катамадзе також підкреслив важливість підписаної угоди, назвавши її «свідченням рішучої міжнародної підтримки України в боротьбі за справедливість». За його словами, співпраця з Чесько-українською палатою вже починається на практичному рівні.
Раніше ми писали, що Міннац’єдності та Міжнародна організація з міграції підписали Меморандум про співробітництво.