У Києві оголосили підозру керівниці районної служби у справах дітей через бездіяльність у справі про катування 9-річного хлопчика
12 Березня 2026, 10:00
Фото – Офіс Генпрокурора
У Києві начальниці районної служби у справах дітей повідомили про підозру у службовій недбалості після того, як вона не відреагувала належним чином на повідомлення про домашнє насильство над 9-річним хлопчиком. Поки служба не вживала заходів, дитину протягом дев’яти місяців жорстоко катувала власна мати.
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передає ІА «Ре-Інформ».
За даними слідства, про насильство стало відомо після того, як хлопчик на вулиці звернувся до поліцейських і поскаржився, що мати його б’є. Після цього на жінку склали протокол про домашнє насильство, а інформацію передали до районної служби у справах дітей.
Однак, як встановили правоохоронці, керівниця служби не організувала невідкладну оцінку безпеки дитини, не забезпечила перевірку умов проживання сім’ї та не вжила заходів, щоб вилучити хлопчика з небезпечного середовища.
Працівники служби лише склали акт про неможливість поспілкуватися з родиною, оскільки їм не відчинили двері квартири. Після цього подальших дій для захисту дитини не було.
У цей час, за версією слідства, мати продовжувала знущатися з хлопчика. Вона била його руками, ногами та різними предметами, зв’язувала кабелем від зарядного пристрою, іноді на ніч зачиняла у туалеті квартири, подекуди без одягу. Також жінка змушувала дитину їсти зачерствілий хліб і ножем робила порізи на голові хлопчика.
Катування припинилися лише після того, як у школі помітили травмовану руку дитини – за даними слідства, жінка затискала її дверима. Педагоги викликали поліцію.
Наразі хлопчик проживає у дитячому будинку сімейного типу.
Після встановлення обставин бездіяльності органу опіки правоохоронці повідомили про підозру і начальниці районної служби у справах дітей. Її дії кваліфікували за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. За клопотанням прокурора підозрювану відсторонили від посади.
Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до трьох років.
Раніше, у січні 2026 року, підозру також повідомили матері хлопчика – за статтями про катування та домашнє насильство. За даними слідства, упродовж 2024–2025 років вона систематично знущалася з дитини, зокрема била її, обмежувала рухи та замикала на ніч у туалеті.