Україна та Німеччина продовжують соцпартнерство: акцент на зайнятості людей з інвалідністю
15 Квітня 2026, 11:48
Україна та Німеччина підписали спільну декларацію про продовження інституційного партнерства у сфері соціальної політики. Ключовий фокус — зайнятість і економічна активність людей з інвалідністю.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.
У Берліні міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України Денис Улютін провів зустріч із федеральною міністеркою з питань праці та соціальних справ Німеччини Барбель Бас. Документ передбачає розширення співпраці, зокрема у соціальному забезпеченні та підтримці людей з інвалідністю.
Сторони продовжили діалог щодо пенсійної системи, реабілітації, соціальних послуг і зайнятості, зосередившись цього разу на практичних механізмах працевлаштування.
«Ми змінюємо підхід до політики зайнятості людей з інвалідністю. Зокрема, ми вже унормували систему виконання квоти на працевлаштування та зробили її більш застосовною для роботодавців», — зазначив Денис Улютін.
За його словами, нині діє модель, за якої роботодавець або працевлаштовує людину з інвалідністю, або сплачує внесок у систему підтримки.
«Паралельно розвиваємо програми перекваліфікації, щоб люди могли знайти себе в нових професіях і бути конкурентними на ринку праці», — додав міністр.
Окремо він представив проєкт CyberBee — навчання у сфері кібербезпеки для 2000 людей з інвалідністю, зокрема ветеранів. Після проходження програми учасникам допомагають із працевлаштуванням.
Зі свого боку Барбель Бас наголосила, що поєднання навчання з подальшим працевлаштуванням підвищує ефективність державних інвестицій.
Також сторони обговорили підготовку пенсійної реформи, над якою Мінсоцполітики працює разом із міжнародними партнерами.