Україна та Люксембург уклали Меморандум про посилення спільної протидії кіберзагрозам
8 Липня 2025, 14:31
Фото: cip.gov.ua
Держспецзв’язку та Люксембурзький дім кібербезпеки (Luxembourg House of Cybersecurity) підписали Меморандум, спрямований на посилення спільної протидії кіберзагрозам. Про це повідомляє ІА «Ре-Інформ» з посиланням на Державну службу спеціального зв‘язку та захисту інформації України.
«Метою співпраці є розвиток взаємодії у сфері кібербезпеки на принципах рівної вигоди та взаємного інтересу, відповідно до чинного законодавства країн-учасниць», – зазначається у повідомленні.
Меморандум передбачає співробітництво за кількома ключовими напрямами, а саме обмін інформацією про кібератаки, кіберзагрози та відповідні індикатори компрометації, звітування про кібератаки та надання консультативної допомоги у дослідженні механізмів зменшення кіберзагроз.
Крім того, документ передбачає проведення спільних навчальних заходів для експертів з кіберзахисту, а також обмін найкращими практиками щодо реагування на кібератаки для вдосконалення систем управління інцидентами та відновлення після них.
Для реалізації цілей Меморандуму сторони розроблятимуть спільні робочі програми та проводитимуть консультації.
Документ підписали Голова Держспецзв’язку Олександр Потій та генеральний директор Люксембурзького дому кібербезпеки Паскаль Штайхен. Цей Меморандум закладає основу для двостороннього співробітництва з метою об’єднання взаємних зусиль, а також технічних і людських ресурсів у галузі кіберзахисту.
Раніше ми повідомляли, що Україна та Чехія співпрацюватимуть над поверненням арештованих російських активів.